1. Epizoda - Odhalení

17. srpna 2009 v 11:51 | Hakky
I. Epizoda - Odhalení

"Začni z leva. Já jdu nakrmit kosatky a koukej ať je to pořádně." Hellen byla naštvaná, i když zde bylo plno lidí s prázdnýma rukama. Na starost byl nováček přidělen jí. Seběhla schody a nakoukla do vody. Prázdno. Kosatky vždy byli netrpělivé když šlo o krmení. A však, něco v ní přece jen bylo. Skočila do vody ten úkaz prozkoumat. Z anomálie se vynořila obří hlava. Nebylo to zvíře z naší doby, určitě ne. Hells ztuhla.

Tod s vyděsil, Hellen byla pod vodou již čtyři minuty a pořád nevyplavala. Seskočil schody a snažil se najít v zakalené vodě, alespoň náznak pohybu. Zbytečně. "Hellen!?" zakřičel do vody. Žádná reakce. Rozhodl se tam skočit. Měl z vody hrůzu. Když mu bylo 8, dělali s kámoši blbosti a málem zaplatil životem. Po chvíli hledání zahlédl dívčí tělo. Chytil jí a vytáhl nad hladinu.

"Hej! Co jsi to udělal!" Byl z jejího chování zmatený. "Byla jsi tam víc jak čtyři minuty! Myslel jsem, že se topíš!" Zlostně zavrčela. "Příště už nemysli! Dokážu být pod vodou i šest mi…" Větu už nedopověděla. Okolo nich začal kroužit ten záhadný tvor. "Co to sakra je! Takhle kosatka nevypadá. Nebo snad ano?!" Zmatkoval Tod. "Ne, takhle opravdu nevypadá." Souhlasila. "Musíme ho odlákat, nejlépe nějakou potravou." "Och, jistě, že mě to nenapadlo dříve. Díky, možná nejsi tak ztracený." Pomalu sáhla po pásku, který měla okolo nohy. Zmáčkla zařízení. "Měla jsem nakrmit kosatky ale poslouží nám to k dobré věci." Z boční strany se vyvalilo velké množství nasekaných ryb. Potvora se řítila k potravě.

Než vylezli na suchou zem, objevili se tam nějací lidé. Všichni byli vyzbrojení. "Jděte do zadu!" Tod a Hells rádi poslechli. "Co to k sakru je!?" Zeptala se Hellen. Ignorace. Přišli k bazénu a stříleli do vody. Šel vidět proud vody který míří k místu anomálie. Zmizela. "Vaše jména?!"zeptal se jeden voják. "Já jsem Hellen Scary a tohle je Tod Tower" řekla Hells. Voják se otočil na černovlasého mladíka. "Connore prověř je!"řekl rázně. Ten co měl jméno Connor přikývl a šel k laptopu. "Je to vládní projekt!" zašeptal dosti hlasitě Tod. Connor se pousmál. "Mluví pravdu. Máš drsný rejstřík Tode…" řekl Connor. "Pár prohřešků z mládí" přiznal.

Okolo skupinky projelo auto. Vystoupila z něho mladá dívka. Měla krátké blond vlasy. "Kde je ta anomálie?" zeptala se a těch dvou si nevšímala. "Už se zavřela" Abby přikývla. Hells stála jako opařená a valila oči. "Abby Maitland?" zeptala se. Abby se zmateně otočila. "Vy mě znáte?" zeptala se. "Hellen Scary známe se ze školy!" Abby zaváhala, ale potom si vzpomněla. "Hells!" rozhlédla se. "Co tady děláš?" Hells se zamračila. "To bych se mohla ptát taky!"odsekla Hells. Abby se rozhlédla a přikývla. "Řeknu ti to."

Connor se zakecal s Todem a oba zjistili že jsou si hodně podobný. Měli stejné názory a vyjadřování. Hells vysvětlila Abby co dělali ve vodě. "Dobře Connore, Tode pojďte sem!"
"Ok. Ve světě se před pár lety začali tvořit anomálie, to co jste viděli, těmi sem proplouvají dinosauři ze všech různých dob." Tod se zamračil. "Žádný vládní projekt?" Abby a Connor se usmáli. "Neměli jsme vám to říkat je to tajné." Connor se otočil na vojáky. "Ti dva pojedou s námi!"zavelel Connor. Toda i Hells nacpali do auta.

Kancelíř byla prostorná. "Takže vy chcete být součástí týmu?" oba přitakali. "Dobře pojďte semnou" zavedl je do vyslíchací místnosti. "Sedněte si" provedli.
"Tak pročtěte si tyto spisy" hodili před ně asi 200 složek. "To víte tato práce už nějaký ten pátek jede" řekl a zavřel. Tod a Hells osaměli.

Tod chvíli přehraboval složky. "Nuda…" hodil jednu složku dozadu a tak to pokračovalo asi s 12 jinými papíry. "Tode!" vykřikla rozzuřeně Hells. "No co!" ohradil se. "Dyť je to zajímavé, zrovna čtu, že museli evakuovat celou nemocnici!" obrátil oči v sloup. "No dobře…" sebral zahozené papíry a pročítal si je.

Strávili v místnosti celí den. Jelikož místnost neměla okna, nevěděli zda je den nebo noc. Hells získávala z Todova chování samé horší dojmi.

"Tak co? Pěkně jste si početli?" vrazila dovnitř Abby. Tod zavrtěl hlavou. "To jste zvládli sami?" Abby pokrčila rameny. "Ano" "Kdo je Steven a Cutter?" tázala se Hells. Otázka Abby zarazila. "To byli výborní členové bývalého týmu." Abby vypadala, že se uklidňuje. "Ach, omlouvám se já nevěděla, že jsou mrtví." řekla ihned Hells. "A co teď?" zeptal se Tod. Abby si povzdechla. "Jelikož všechno víte … musíte pro nás pracovat!"Tod i Hells vyvalili oči. "Jak ráda!" Hells byla hodně na dobrodružství když tomu tak nebylo vždy. Tod zavrtěl hlavou. "Nebudu dělat pro vládní spiklence!" Abby se zamračila. "Někoho mi děsně připomínáš." dělala, že přemýšlí. "Connore, pojď sem!" Connor vešel dovnitř. "Promluv si s Todem!"

Asi o půl hodiny později Tod i Hells podepisovali nějáké papíry o mlčenlivosti. "Connore jak jsi ho přemluvil?" Pokrčil rameny a zašeptal. "Naše malé tajemství."
 


Komentáře

1 Hakky Hakky | 1. září 2009 v 20:43 | Reagovat

Měli by jsme napsat 2. díl!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama